Tebrikler

Kültürel ve Folklorik gelişmeler hakkında bilgilerle donatmaya çalıştığımız blogumuzda aynı zamanda sportif gelişmelere de yer veriyoruz. Uzun bir süredir İzmir'in sportif bir başarısı olmadığından olsa gerek yaklaşık 2 yıldır toplamda 2 giriş yapamadık. 

Bugün son günlerde gelen sportif başarılara topluca bir teşekkür edelim, İzmirlileri bilgilendirelim ve gelecekte desteklerinin artarak sürmesini umarak bir yazı kaleme alalım istedik. 

Kimlerdir bu sportif başarılar ve tebriği hakedenler? Öncelikle en büyük sportif başarı Erkek Voleybol Takımı ile Acıbadem Türkiye 1. Voleybol Ligi'ni birinci sırada bitiren ve şampiyon ünvanını İzmir'e kazandıran Arkas Spor Kulübü'nü tebrik ediyoruz. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil edecek olan Arkas'ın başarılarının sürmesini diliyoruz. Bilindiği üzere Arkas daha önce de bir kez şampiyonluk kupasını kentimize kazandırmıştı. 

Diğer bir büyük sportif başarı Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Takımı'ndan geldi. Euro Challenge Cup'ta Avrupa 2.si olan KSK, son saniyede kaçırdığı şampiyonluğa yanarken, elde edilen büyük başarının tadını çıkartamadı. Ancak burada KSK'yi iki kez tebrik etmek gerek hem sportif başarılarından ötürü hem de organizasyonu kentimize kazandırıp çok da başarılı bir şekilde gerçekleştirdikleri için. Aynı başarıyı ligde de sürdürmelerini umuyoruz. Lig henüz tamamlanmadığı için net bir şey yazamayacağız ancak Play-off'lara ligin üst sıralarında gireceklerini görebiliyoruz. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Beşiktaş'ı altına alarak ligde zirveyi hedefleyen Karşıyaka'ya başarılar diliyoruz. 
İzmir'in köklü kulüplerinden Altınordu Spor Kulübü Futbol Takımı, uzun süre Amatör batağına saplandıktan sonra geçtiğimiz sezon düştüğü 2.Lig'e tekrar yükselmenin gururunu yaşıyor. Kendilerini tebrik ediyoruz. Mükemmele yakın bir altyapı organizasyonuna imza atan kulübün gelecek yılda 1. Lig'e çıkmak için zirveye oynayacağından şüphemiz yok. İzmir'in Şeytanlarını tebrik ediyor İzmirlilerin desteğinin artarak sürmesini umuyoruz. 

Yine bir şampiyonluk haberi de Balçova'dan... Bölgesel Amatör Lig 8. Grubu sezon sonunda birinci sırada bitirerek kentimize bir şampiyonluk daha hediye eden Balçova Belediyespor Futbol Takımı, gelecek yıl 3. Lig'de mücadele edecek. 50 yıl süren çabaların sonunda tarihinde ilk kez Profesyonel lige yükselen Balçova'nın gençlerini kutluyoruz. 

Türkiye Bayanlar Futbol 1. Ligi'ni birinci sırada bitiren Konak Belediyespor'u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Burada tebrikleri sadece takım oyuncuları ve teknik yönetimine yaptığımızı önemle ve üzerine bastırarak tekrar belirtmekte fayda var. İzmir'in Merkez konumundaki ilçesinin bu başarısı ile ne kadar övünüyorsak, aynı ilçenin belediye başkanına, başka kentlerin takımlarına sponsor olma sevdasına nedeni ile daha büyük bir şekilde tepki gösteriyoruz. Sayın Hakan Tartan'a bir kez daha hatırlatıyoruz. Kentin sportif anlamda güçlenmesi için lokal takımların desteklenmesi gerekiyor. Siz hizmet ettiğiniz, ekmeğini yiyip havasını soluğunuz kentin gençlerine destek vermedikçe yaptığınız hiç bir hizmetin kıymeti yok. Ülkenin bir ucunda sempati duyduğunuz milyonlarca liralık kaynaklara sahip başka kulüplere sponsorluğunuz, denizde bir kum tanesi gibi olacaktır. Ancak kentin bir amatör takımına yapacağınız aynı destek çok daha farklı anlamlar ve başarılara vesile olacaktır. Lütfen yanlışınızdan geri dönünüz. Artık İzmir'in kent bilincine sahip çıkınız... 

Yorumlar

Popüler Yayınlar