Düet Resital

Konser 30 Nisan 2013 akşamı saat:20.30'da İzmir Sanat'ta

Ezgi Sözer

 
1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girerek Prof. Leda Cenaz ile keman eğitimine başladı.2000 yılında bölüm değişikliği yaparak Aycan Sancar ile Flüt eğitimine devam etti. Eğitim sürecinde ,Bursa,Eskişehir, Çanakkale’de olmak üzere bir çok resital  ve oda müziği konserleri verdi. 2004 ve 2008 yılları arasında Hacettepe senfoni ve Modern Orkestra da aktif olarak görev aldı. 2008 yılında pek iyi dereceyle mezun oldu.

2009 yılında D.E.Ü. devlet konservatuvarında yüksek lisans eğitimine Yrd. Doç. Çiler Akıncı ile başladı. Rafaele  Trevisani, Davide Formisano  ve Bülent Evcil ile atölye çalışmalarına katıldı.İzmir Gençlik Senfoni Orkestrası,İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Bodrum oda orkestrasında görev aldı. 2012 yılında İzmir Uluslar arası flüt yarışmasında 3.lük derecesi aldı.Ezgi Sözer,halen D.E.Ü. Devlet konservatuvarında yüksek lisans eğitimine,Yrd.Doç.Çiler Akıncı ile devam etmektedir.
 

Sonat Sözer

 
1994 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Flüt Bölümüne girerek Prof. Dr. Cahit Koparal’ın öğrencisi oldu.Yrd. Doç Çiler Akıncı’nın öğrencisi olarak sürdürdü. Konservatuvarın lise bölümünü bitirdikten sonra Paris kentine giderek Ecole Nationale de Musique “Conservatoire Marcel Dupré”deki François Veilhan’ın supérieur sınıfına kabul edildi. 1999 yılında supérieur bölümünden birincilik ödülü (medaille d’or) alarak perfectionnement bölümüne devam etmeye hak kazandı.2001 yılında perfectionnement bölümünden en iyi derece (mention trés bien) ile mezun oldu.Daha sonra Conservatoire National Région de Saint Maur’da Philippe Lesgourgues ile çalışmalarını sürdürdü.Dünyaca ünlü solist James Galway’in master sınıfına katıldı. Ayrıca Gülşen Tatu, Bülent Evcil ve Rafaele Trevisani ile  atölye çalışmaları yaptı. Sanatçı 2005-2008 konser sezonları içerisinde Crr senfoni orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasında çalışmıştır.Bugüne kadar bir çok oda müziği ve solo konser veren Sözer halen İzmir Devlet Senfoni orkestrasında flüt sanatçısı olarak görev yapmakta, D.E.Ü Devlet konservatuvarında ve Yaşar Üniversitesi müzik bölümünde flüt dersleri vermektedir.
 

Doç. Talia Özlem BALTACILAR

 
1980 yılında İzmir’de doğdu. 1991-1992 öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ına girerek Öğr. Gör. Seçil Akdil’in piyano öğrencisi oldu. Sınıf atlayarak 1999-2000 öğretim yılında  lisans devresinden pekiyi derece ile mezun oldu. 
 
1998 yılında ABD’nin Colorado eyaletinde düzenlenen “Aspen Müzik Festivali ve Okulu”nda; Prof. Herbert Stessin ile piyano, Prof. John Neuman ve Prof. Rita Sloan ile oda müziği çalıştı. 
 
2001 yılında yüksek lisans programına başladı. Anadal Çalgı (Piyano) derslerini Yrd. Doç. Demet EYTEMİZ ile tamamlayarak Prof. Sayram Akdil anışmanlığında yazdığı “Piyanist ve Bestesi olarak Frederic Chopin’in Yaşamına Bir Bakış ve Dört Baladı Üzerine Bir İnceleme” konulu tezi ile 2004 yılında mezun oldu.
 
2007 yılında başladığı Sanatta Yeterlik programında Prof. Nilgün Alkan  ile Anadal Çalgı  (Piyano) derslerini tamamlayıp, Prof. Şeniz Duru danışmanlığında yazdığı “Romantik Dönemde Varyasyon ve Johannes Brahms’ın Solo Piyano için Varyasyonları” konulu tezi ile 2010’da mezun oldu. Öğrenimi süresince  Zöhrab Adıgüzelzade, Gülsin Onay, Ayşegül Sarıca, Ali Darmar, Giovanni Battel, Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet ve Fazıl Say’ın piyano kurslarına katıldı.
 
1995 yılından bu yana solo resitaller veren Baltacılar, 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Orkestrası, 2004- 2008 yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 2007 yılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde konserler vermiştir.
 
 2002 – 2010 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nda görev yapmış, aynı zamanda D.E.Ü Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı kursiyer piyano öğretmenliği ve korrepetisyon dersleri vermiştir. Halen D.E.Ü Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapan BALTACILAR, piyano ve korrepetisyon dersleri vermektedir.
 


Program:

 
J.S.Bach - Trio Sonat no:2 bwv 1039
  Adagio
  Allegro ma non tanto
  Adagio e piano
  Allegro moderato
 
Franz,Karl Doppler - Macar Fantezi op.35     
          
ARA
 
F.Kuhlau - Grand Trio op.119
  Allegro Moderato
  Adagio patetico-sostenuto assai
  Rondo.Allegro
 
F.Doppler - “Rigoletto”operası üzerine fantezi   
         
Flütler: Sonat Sözer,Ezgi Sözer
Piyano: Talia Özlem Baltacılar

Solistler:

Sonat Sözer - Flüt
Ezgi Sözer - Flüt
Talia Özlem Baltacılar - (Piyano)

Bilet fiyatları:

Tam: 7.50 TL
Öğrenci: 4.00 TL

Gişe:
 
İzmir Sanat: 0232 293 40 49
İsmet İnönü: 0232 293 46 04
AASSM: 0232 293 38 31
http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat

Yorumlar

Popüler Yayınlar