Devlet Tiyatroları Kapalı Gişe

İzmir'de 4 sahnede seyirciyle buluşmaya devam eden Devlet Tiyatroları, Mart ayının bitmesine az bir zaman kala sadece Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'nde  sahneleyeceği "Josef ve Maria" isimli oyununa bilet temin edebiliyor. 


Karşıyaka Oda Tiyatrosu'nda 26 ve 27 Mart'ta sahneleyeceği "Bir Garip Orhan Veli" oyunu için biletler tükenirken, Konak Sahnesi'nde İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen  Yetkin Dikiciler, Bülent Emin Yarar gibi usta oyuncuların sahne aldığı "Profesyonel" isimli oyunun 7 gösterimi için ise biletler çıktığı gün tüketildi. 

Konak Sahnesi'nin halen sahnelemekte olduğu "Mirasçılar" isimli oyun için ise sınırlı sayıda bilet kaldığı duyuruluyor. Mirasçılar oyunu, 23 Mart 2013 Cumartesi günü 14:00 ve 20:30 saatlerinde iki kez sahne alacak. 

Rahatlıkla bilet temin edilebilen tek tiyatro oyunu Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'nde sahnelenecek olan "Josef ve Maria". Oyun 21-22-23-28-29-30 ve 31 Mart tarihlerinde 9 kez sahnelenecek. Oyunun konusu şöyle; "Üçüncü sınıf eski bir varyete danşcısı Maria Patzak ile, eski tüfek bir kominist Josef Piribil, 1990’ı 1991’e bağlayan Yılbaşı gecesi, tüm çalışanları çıktıktan sonra; Viyana’nın en büyük alış veriş merkezinde karşılaşırlar. Biri, orayı temizlemeye gelmiş geçici bir işçi, diğeri taşerona bağlı güvenlik elemanıdır.1920 li yıllarda başlayan hayatları, dünyada büyük değişimlerin, Büyük zorlukların, büyük acıların yaşandığı bir dönemi içermiştir. Maria artık kendisini görmek istemeyen tek evladının neden olduğu  yalnızlığın acısını; Joseph’se, inandığı sosyalist değerlerin yıkılıp gidişine engel olamamanın isyanını taşır yüreğinde. Sonra ne mi olur? Onu da kah gülümseyerek, kah hüzünlenerek, Josef ve Maria’yı izlediğinizde öğreneceksiniz. "

Peter Turrini'nin yazdığı Hale Kuntay'ın dilimize çevirdiği 2 perdelik oyun, Mehmet Ege yönetiminde sahneleniyor. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar