Della Miles İzmir'de


Bir Dünya Yıldızı Della Miles 2013’ Türkiye turnesi kapsamında dünyaca ünlü Amerikalı soul-rock sanatçısı Della Miles 28 Şubat 2013 Perşembe günü saat 20.00'de İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salonda İzmirli müzik severlerle buluşuyor.

Konser 28 Şubat 2013 akşamı saat 20.00'de AASSM Büyük Salon'da...

Soul – Rock  – Orient Konseri

Sanatçı yaklaşık 90 dakika sürecek konserinde ‘Last Heaven’, ‘Wishing On a Star’ ‘This Love’ gibi soul klasiklerin yanında ‘Locamative Breath,’ ,‘Soul in Jail’,’First Love’, Get In On’ gibi soul-rock klasiklerine de yer verecek. Konserinde sanatçıya 17 kişilik dev bir orkestra, dans ve sahne ekibi eşlik edecek. Della Miles bu konserinde “Neyzen Solo”, “Orient Rock” gibi Anadolu ezgilerinin soul-rock  müziğiyle buluşacağı özel performanslarını ilk olarak İzmirli müzik severlerle paylaşacak.

Miles, caz müzisyeni babasının Miles Davis ve Ella Fitzgerald plaklarını dinleyerek büyüdü. Kendi müzikal seçimlerini yapma zamanı geldiğinde de, tercihini Michael Jackson’dan yana kullandı. “Mrs. Jackson” olmakla ilgili gençlik hayalleri kurarken, bir anda kendisini Michael Jackson’ın sahneye koyduğu “Sisterella” müzikalinde başrol oynarken bulması, onun için de sürpriz oldu. Della Miles’ın müzik kariyerinde de ayrıca efsanevi Stevie Wonder ile çalışmak, Marla Glen ile Avrupa turnesine çıkmak ve Millennium Turnesi’nde Whitney Houston’a vokal yapmak gibi altı çizilecek kariyer notları var. 

Çoğunluğunu kendi yazdığı şarkıların oluşturduğu ilk albümü Simple Days (2008) ile farklı müzik türlerini bir araya getirip hepsinin altından kalakabileceğini ispatlayan ve albümünü “Müziğe saygı duruşu ve onun insan ruhunu besleyen yönünü ön plana çıkartan bir çalışma” olarak tanımlayan Della Miles, “Hope - The Obama Musical Story” adlı müzikalde Michelle Obama rolünde sahneye çıktı.

Şimdi de hem güçlü bir ses, hem başarılı bir besteci, hem de seyircisiyle bütünleşen sahne performansıyla Miles, İzmirlilere unutulmaz bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor.Solist:

Della Miles - Vokal

Tür: Soul, Rock, Akustik Soul, Akustik Rock, Orient
                
Gişe:

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi: 0232 293 38 31
İzmir Sanat: 0232 293 40 49
İsmet İnönü: 0232 293 46 04
http://aassm.org.tr/
http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat/Anasayfa

Bilet Fiyatları:

Tam: 10.00 TL
Öğrenci: 5.00 TL

Yorumlar

Popüler Yayınlar