Müzeyyen


Müzeyyen Senar'ın hayatını bir dans gösterisinde izlemek ister misiniz? 

İlgilenirseniz Karşıyaka Ege Sanat Merkezi'nde 15-21-22 ve 28 Şubat tarihlerinde 4 kez sahnelenecek...Modern Dance Lab Müzeyyen Senar’ın hayatını anlatmaya hazırlanıyor. Kültür Bakanlığı, İzmir Konak Belediyesi ve Karşıyaka Ege Sanat Merkezi’nin destekleri, kızı Feraye Işıl’ın da izinleriyle hazırlanan “Müzeyyen” adlı eser, Senar’ın aşk ve sanat dolu hayatından kesitler anlatıyor. 

Librettosu Arzu Söğüt'e, Koreografisi Başak Güneş ve Fırat Neziroğlu'na, Kostüm-dekor tasarımı Ayten Huzur Öğütçü'ye ve Müzik Tasarımı Fırat Tosun'a ait olan “Müzeyyen” adlı eserin yönetmenliğini Fırat Neziroğlu yapıyor. 

Daha önce belgesellere konu olmuş olan Müzeyyen Senar’ın hayatı, ilk kez dans gösterisiyle de seyircinin karşısına çıkmış olacak. İlk amaçlarının dans gösterisi izlemeye alışkın olmayan İzmir’de bir seyirci kitlesi oluşturmak olduğunu belirten Neziroğlu, “Bunu düşlerini dansla buluşturan amatör bir toplulukla yapmak çok keyifli. izmir’de dansın daha çok sevilmesine katkı yapabilirsek hedeflerimize ulaşmış olacağız ” dedi. 

“Müzeyyen” 15-21-22 ve 28 Şubat'ta saat 20.30'da Karşıyaka Ege Sanat Merkezi'nde izlenebilir.

Yorumlar

  1. Uzun zaman dans ile ilgilenmiş bir amatör olarak izlediğim en harika dans tiyatrosu örneklerinden biriydi. Aslında hayranlıkla dinlediğimiz Cumhuriyet'in Divası Müzeyyen Senar'ın hayatının ne derece çetrefilli olduğunu, bu ülkede sanatçı olmanın hele de kadın sanatçı olmanın nelere mal olabileceğini an be an yüreğinizde hissediyorsunuz. Şu bir gerçek ki kimse Siz'in gibi çeviremiyor o kadehi başında, kimse Siz'in gibi içemiyor o aslan sütünü, kimse Siz'in gibi vuramıyor kadehi yere EFE YÜREKLİ DİVA... SAYGILAR...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar