Ana içeriğe atla

Kerem Görsev Chamber Jazz


Ülkemizde caz müziğinin tanınmasında ve yaygınlaşmasında büyük rol oynamis piyanistimiz Kerem Görsev, kariyeri boyunca bestelemiş olduğu eserlerini , yine caz ezgileriyle, oda müziği formatında dinleyenleri ile paylaşıyor.

23 Ocak Çarşamba Akşamı 20:00'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde İzmirlilerle buluşuyor...


Geçtiğimiz dönemlerde Jazz in Marciac, Dubrovnik muzik festivali gibi önemli sahnelerde yer alan bu proje; ünlü televizyon kanalı Mezzo Tv tarfından da 2 yılı aşkın bir süredir düzenli olarak yayınlanıyor.

Diana Krall, Pavorotti gibi ünlü isimlerle birlikte sahne alan viyolonsel sanatçısı Sedef Erçetin, artık bir klasik haline gelmiş olan Kerem Görsev trio ile birlikte sahne alacak. Hepmizin yakinen tanıdığı Kerem Görsev'in dinamik trio performansına Sedef Erçetin'in yumuşak stili eklenince ortaya muhteşem bir sahne performansı çıkıyor.


Solistler:

Kerem Görsev - Piyano
Ferit Odman - Bateri
Kağan Yıldız - Bas Gitar, Kontrabas
Sedef Erçetin - Viyolonsel
                              
Bilet Fiyatları:

Tam: 10.00 TL
Öğrenci: 5.00 TL

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...