Ana içeriğe atla

Karşıyakalı Bülent Özdemir’den Doğaçlama Konser


Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi bu kez “Bestelerin Efendisi” adıyla anılan Bülent Özdemir’i ağırlıyor. 24 Ocak’taki konser için program belirlemeyen sanatçı, doğaçlama gelişecek konserde seyirciden gelecek istekler doğrultusunda sahne üstünde repertuarını şekillendirecek... 


Karşıyaka’da doğan, müziğe çocuk denecek yaşta davul çalarak başlayan gitar virtüözü, besteci Bülent Özdemir ve müzisyen arkadaşı Hande Dönmez, 24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 20.30’da Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde hemşerileriyle buluşmanın heyecanı içindeler.

“Karşıyaka Sevdası” içeriğiyle hazırlanan bu özel konsere pop müziğinin dahi çocuğu, yüzlerce bestesi bulunan “Bestelerin Efendisi” lakaplı, Türkiye’nin Carlos Santanas’sı olarak anılan, Bülent Özdemir belki de, bir insanın gerçekten isteyip de yapamayacağı hiçbir şey olmadığının kanıtı… Sol elini kullanan, her gece kalın teller aşağıda olmak üzere gitarı ters çevirerek çalışan, tek başına bir orkestra çalıyormuş gibi sahneyi ve kulakları dolduran Özdemir’in bestelerini milyonlarca kişi dinliyor.

Özdemir, Sezen Aksu’nun “Deli Kızın Türküsü”, ”Kınalı Kuzum”, Aşkın Nur Yengi’nin “Siyah Beyaz”, “Uslandım Artık”, Yıldız Tilbe’nin “Hoşçakal”, “Sana Değer”, Sibel Can’ın “Lale Devri” gibi popüler müziğin unutulmazları arasında yer alan şarkıların bestecisidir. Karşıyakalı sanatçının ilk bestesi ise, Ülkemizin yetiştirdiği değerli şairlerden Gülten Akın’ın “Deli Kızın Türküsü”dür. 

Bülent Özdemir’i sık sık dinlemeye giden ve sanatçıyla çalışma hayali gerçek olan solist Hande Dönmez; Özdemir’le çalışma kararı aldıkları günün, hayatının dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, 24 Ocak günü Karşıyakalı hemşerileriyle buluşmanın heyecanı içinde olduklarını dile getiriyor.

Hayatı daha anlamlı kılmak ve duyguları paylaşmak adına Karşıyakalı sanatseverler için sahnede doğaçlama çalacak olan Özdemir’in, salonda bulunan sanatseverlerden aldıkları enerjiyle şekillenecek olan konser programının davetiyeleri Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden sağlanabilir. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...