Van Gogh Narlıdere'de


Hakan Gerçek, W.Gordon Smith’in yazdığı ‘Van Gogh’ adlı tek kişilik ilk oyunuyla, Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor...

Geçtiğimiz sezon büyük ilgi ve beğeniyle izlenen Hakan Gerçek'in oynadığı tek kişilik oyun, Van Gogh bu sezon da yoğun ilgi ve istek üzerine seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Hakan Gerçek’in tek kişilik performansı, 07 Aralık Cuma günü, saat 20.00’da Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Oyunda, Van Gogh'un resme başlamasından intiharına kadar geçen süre, aşkları, resim tutkusu, kardeşi ile mektuplaşmalarına, Van Gogh'un atölyesinde tanık olacaksınız. Oyunculuktaki başarısıyla izleyiciyi ressamın yaşadığı döneme götüren Hakan Gerçek, ani ruh değişimleri ve yer yer duygulu, ama yaşadığı dönemde anlaşılamadığı için kızgın olan ressamı, sahneyi kaplayan bir ‘dev’e dönüştürmeyi başarıyor.

Bu müthiş ressamı sahneye taşıyorum

07 Aralık Cuma günü, saat:20.00’da Narlıdere Atatürk Kültür Merkezinde sahneye koyacağı tek kişilik oyun, Van Gogh ile ilgili olarak konuşan Hakan Gerçek “Ben de bu müthiş ressamı sahneye taşıyorum ve soruyorum: "Onun hakkında ne düşündüğümü aktarmak istedim. Bilmiyorum, bilemiyorum başarabildim mi ?" diyor.


OYUNUN KÜNYESİ

Yazan: W. Gordon Smith
Çeviren: Ülkü Tamer
Oynayan & Yöneten: Hakan Gerçek
Sahne Tasarımı: Nurullah Tuncer
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm & Aksesuar: Aslı Ataseven
Video Tasarımı: Doğuş Bitecik
Müzik: Aria
Vokal: Oya Küçümen
Yönetmen Yardımcısı: Müge Toygartepe
Asistan: Görkem Şarkan

Kaynak: Foça Foça

Yorumlar

Popüler Yayınlar