Alın Teri

Yunuz Koç'un objektifinden yansıyan çeşitli zanaatkar fotoğraflarından oluşan sergi, etnoloji ve fotoğraf sanatı arasında, "Alın teri..." 8 - 23 Ekim arasında Fransız Kültür Merkezi'nde gezilebilir...
 
Rize'de doğan Yunus Koç, 10 yıla yakın süredir İzmir'de yaşamaktadır. çocukluğundan bu yana ülkesinin fotoğraflarını,  "ruh hallerini" açığa çıkararak, özenli ve şefkatli bir yaklaşımla  çekmektedir.

Alın Teri, etnoloji ve fotoğraf sanatı aracılığıyla, zanaatkarların fotoğraflarını bir araya getirir: Eserlerine dalmış kadın ya da erkekler, aletleri, elleri, işlerine ve hayata duydukları sevgi.

Sergide yer alan fotoğraflar Temmuz 2012'de kitap halinde yayınlanmıştır. açılıştan önce kitabın sunumu ve satışı yapılacaktır.

1965 Yılında Rize’de doğmuştur.İlk fotoğraf eğitimini orta okul birinci sınıfta fotoğrafçılık dersi ile almıştır.Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği  / Foto Forum, İzmir  Fotoğraf Sanatı Derneği  /  İfod,İzmir Doğa Fotoğrafçıları Grubu  /  İzdof üyesidir.Bornova Kent Kültür ve Yaşam Derneği Sponsorluğunda‘’Önce İnsan’’, Tesco Kipa A.Ş sponsorluğunda ‘’Türkiye’den Esintiler’’Çiftbağcı AVM sponsorluğunda’’ Alın Teri’’ isimli fotoğraf albümleri yayımlanmıştır.’’Türkiye’den Esintiler’’isimli fotoğraf sergisini İzmir ve Trabzon’da açmıştır.Ayrıca bir çok karma fotoğraf sergisine katılmıştır.Karadeniz’den Yansımalar, Önce İnsan,Yollar & Yolcular,Alın Teri ,Yunus Gibi ,isimli fotoğraf gösterilerinin sunumunu Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirmiştir.Ege Karadenizliler Kültür Vakfı Danışma Kurulu üyesidir.Uluslararası Bir Fransız şirketinde Ege Bölge Müdürü olarak görev yapmaktadır,evli ve bir çocuk babasıdır.                          

Yorumlar

Popüler Yayınlar