Beni Yeniden Sev

Genç misiniz?
Ortayaşlı mısınız?
İkinci baharınızda mısınız?
Yeni mi aşık oldunuz?
Nişanlı mısınız?
Evli misiniz?
Ayrılmak üzere misiniz?
Ayrıldınız mı?
“Beni Yeniden Sev”i görmeden karar vermeyin…
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu‘nun son yıllarda sergilediği, büyük kitleler tarafından izlenen oyunlarından bazıları şöyle: Çılgınlar Kulübü, Deliler Boşandı, Evet! Evet! Evet!, Morfin, Oğlum Çiçek Açtı, Eski Çamlar Bardak oldu, Orkestra, Kobay, Tak Tak Takıntı, Ödünç Yaşamlar, Ben Eskiden Küçüktüm, İyi Günde Kötü Günde….

Dillere destan olan, hep çok beğenilen oyunlarla seyircisini buluşturan Ali Poyrazoğlu yine efsane olacak bir oyunla yola devam ediyor.

İspanyol Tiyatrosunun Çehov’u olarak anılan Alphonso (Alfonso) Paso’yu, Türk seyircisi ilk kez yine Ali Poyrazoğlu ‘nun başrolünü oynadığı ‘Evet! Evet! Evet!’ adlı oyunuyla tanımıştı.

Alphonso Paso’ nun muhteşem verimliliği İspanyol tiyatro tarihinin en çalışkan yazarlarıyla yarışıyor.

Alphonso Paso’nun ölmeden önce yazdığı 100. ve son oyunu “Beni Yeniden Sev” müthiş ince, çok eğlenceli, aşk üzerine derin bakışlarla donatılmış eşsiz bir oyun.

Evliliğe, aşk olgusuna, farklı kuşakların bakışından yola çıkan Paso , insan ilişkilerini dantel gibi örüyor. Aşkın, tutkunun, sevginin, çeşitli yüzleri ve kıskançlık üzerine bir baş yapıt “Beni Yeniden Sev”.

Bu oyun için Ali Poyrazoğlu çok usta ve ünlü oyunculardan bir kadroyu biraraya getirdi.

Beni Yeniden Sev”‘de Ali Poyrazoğlu ile birlikte Devlet Tiyatroları’nın en önemli oyuncularından, sinemadan ve televizyon dizilerinden de tanıdığımız Neriman Uğur, Büyük Oyuncu Bülent Kayabaş, usta oyuncu Nur Gürkan, genç kuşağın sevilen tiyatro ve televizyon oyuncularından Ümit Kantarcılar, Güneş Emir, Hakan Bulut, Nur Eraslan, Alphonso Paso’nun karaktelerine can katmak için bir araya geldi.

Yazan: Alphonso Paso
 Çeviren ve Uyarlayan: Ali Poyrazoğlu
 Yöneten: Özdemir Çiftçioğlu
 Yönetmen Yardımcısı: Suat Ünaldı
 Dekor Tasarım & Uygulama: Çağdaş Erçetin – Sırrı Topraktepe
 Kostüm : Ali Kök
 Oynayanlar: Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş, Neriman Uğur, Ümit Kantarcılar, Nur Gürkan, Güneş Emir, Hakan Bulut, Nur Eraslan.

Beni Yeniden Sev
 Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu İzmir
 20 Haziran 2012, 21:00

Beni Yeniden Sev
 Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu İzmir
 21 Haziran 2012, 21:00

Biletler: Biletix
 Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 56.00 TL, 2. Kategori – 45.00 TL, 3. Kategori – 34.00 TL

Kaynak: İzmir'de Sanat

Yorumlar

Popüler Yayınlar