Fransızca Tiyatro Festivali


İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği Fransızca eğitim veren 12 lisenin katılacağı 5. Frankofon Liseler Tiyatro Festivali “Büyük Şantiye” Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nda 23-24-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Fransa’dan Lycée Jeanne d’Arc de Montaigu ve Sainte Maire Cholet Lisesi, Mısır’dan ELWY Language Schools ile Fas’tan Instutition Semlali Art Gana öğrencilerinin yanı sıra Türkiye’den İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi , İzmir Amerikan Koleji, Cahide Ahmet Dalyanoğlu Anadolu Lisesi, Özel Ege Lisesi, İstanbul Notre Dame de Sion, Galatasaray Lisesi, İstanbul Saint Michel ve İzmir Buca Anadolu Lisesi’nden gelen 150 öğrencinin katılımıyla düzenlenecek festivalde, karışık olarak gruplara ayrılacak öğrenciler, üç gün süren ve içlerinde dans, müzik ve resmin de bulunduğu atölye çalışmalarını 25 Şubat 2012 saat:19.00’da düzenlenecek olan kapanış gösterisinde sergileyecekler.


Murat Eğitim Kurumları’nın katkılarıyla düzenlenen festivalin Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nda düzenlenecek kapanış gecesi ücretsiz ve halka açıktır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar