Yuva - Le Refuge


İzmir Fransız Kültür Merkezi Sizleri her Cumartesi 14:00’da  gösteri salonunda Türkçe altyazılı fransızca filmlerin ücretsiz seanslarına bekliyor.

Bu hafta François Ozon'un Yuva isimli filmi gösterimde...


(2010) Drame (1h 30min)

Réa: François Ozon
 

Acteurs: Isabelle Carré, Louis-Ronan Choisy, Pierre Louis-Calixte

Konu: Mousse ve Louis genç, güzel, zengin ve aşıktırlar. Ama uyuşturucu hayatlarını ele geçirmiştir. Bir gün aşırı doz alırlar ve Louis ölür. Mousse kurtulur fakat kısa bir süre sonra hamile olduğunu öğrenir. Darmadağın ve kafası karışık bir halde, Paris'ten uzakta bir eve kaçar. Birkaç ay sonra Louis'nin erkek kardeşi ona `yuva'sında katılır. Uyuşturucunun kucağından kopan Louis, kendine şehirden uzakta, okyanusun yanında yeni bir yuva bulmuştur..

François Ozon:

Vazgeçilmez fransız yönetmen François Ozon en büyük başarısını 2002 yılında 8 kadın”.Daha sonra Agatha Cchristie dünyasından esinlenilmiş gerilim “Havuz “ da genç Ludivine Sagnier’e  çekici lolita rolünü verir. Hafif ama vahşi bir çiftin analiz edildiği “5x2nin ardından “ Le Temps qui restefilmiyle dram türüne geçiş yapar. Etiketlere takılıp kalmadan, romantikten (Angel)  fantastik türe (Ricky )geçer. Bulimik görünümlü üretken yönetmen, aynı sene içerisinde bir dram (Yuva) ve komedi (Kadın isterse) ortaya çıkarır...

Kaynak: FKM

 

Yorumlar

Popüler Yayınlar