Vasiyet

"Yoldaşlar, ölürsem o günden önce yani, - öyle gibi de görünüyor - Anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni ve de uyarına gelirse, tepemde bir de çınar olursa ... taş maş da istemez hani..."

Nazım Hikmet Ran’ı herkesin bakış açısından ayrı bir yerde yakalayan Vasiyet, tüm yaşamını ele alarak, kendi ağzından şiirleriyle, Nazım’ı Nazım’ca anlatıyor.
Vasiyet Nazım Hikmet'in ölmeden on yıl önce Türkiye’den tekneyle Rusya’ya kaçışını ve memleketine hasret kaldığı son on yılını anlatır.
Yazan: Nazım Hikmet Ran
Yöneten: Gökhan Altuntaş
Oyuncular: Onur Çatal, Serkan Baştürk, Ertan Hündür, Deniz Şerefhan, Mehmet Çakır
Piyano: Hakan Altuntaş

Toprak sahne...

'Perdelerin kapandığı yerde sokaklar başlar'' sloganıyla kurulan Toprak Sahne Tiyatrosu, Urla Tii-Yatro Sanat Oyuncuları olarak tanınmış, 2011 Mayıs ayında gerçekleştirmiş olduğu, Türkiye’de geniş yankı uyandıran ''1. Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali'' ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Daha sonra festivalin adıyla özdeşleşip, Toprak Sahne Tiyatrosu ismini alan ve 2008 yılından bu yana yoluna devam eden ekip aynı zamanda Urla Kültür Sanat ve Tiyatro Derneği’ni de kurmuştur.
Toprak Sahne Tiyatrosu sahnelediği oyunlar arasında; Sebeb-i Aşk, Tiyatro Tiyatroya Karşı, Nazım Hikmet Urla'da Hoş geldin, Sınır, Adam Olacak Çocuk (Çocuk Oyunu), Ayıp Ettik, Nazım Hikmet VASİYET, Madalyalı Eşşek (Sokak Oyunu) , Ben Karışmam (Sokak Oyunu) bulunuyor.

Yorumlar

Popüler Yayınlar