Fatih Erkoç Büyüledi

Türk Pop Müziğinin usta ve önemli seslerinden birisi olan Fatih Erkoç, yılın ilk konserine İzmir'de çıktı.

Şanslı 1180 izleyici arasındaydım. Şanslıyım çünkü Erkoç mükemmeldi...


Daha önce İZDSO'nun eşlik edeceğini yazmıştım ama yanılmışım kendi orkestrasıyla konser veren Fatih Erkoç, İzmirlilere muhteşem bir gece yaşattı. 

Normalde 90 dakika sürmesi planlanan konser, sanatçının ve izleyicilerin ortak hisleri ile yaklaşık 140 dakika sürdü. 

Sahneye New York New York şarkısıyla giriş yapan sanatçı, üstüste güzel yabancı şarkılarla konserini sürdürdü. Kendisini, Türkiye'ye tanıtan muhteşem şarkıları ile devam etti. Bu bölümde şarkıları seyircilerin baştan sona eşlik etmesinden mutluluk duyan sanatçı "20 yıldır söylüyoruz, 10 yıl daha söylersek klasik olacak" diyerek duygularını dile getirdi.

Konserin ilerleyen bölümlerinde aynı zamanda yeğeni olan vokalisti Serra Erkoç ve diğer vokalisti Burcu ile yaptığı düetler izleyicilerden alkış aldı. Yine vokalisti Burcu ile yaptığı Norveç Polkası dans gösterisi ve üzerine söylediği klasik müzik eserleri ile izleyici çoşturan sanatçı, konserini güzel bir Emmoğlu uvertürü ile sonlandırdı. 

Seyircilerden gelen yoğun istek üzerine biri son albümünden olmak üzere 5 şarkı daha söyleyen sanatçı İzmirlilerin yoğun alkışları arasında sahneden ayrıldı. 


Sanatçı konseri boyunca, piyano, trompet, yan flüt ve elektro gitar ile şarkılarını çalarak ne kadar kaliteli bir müzik adamı olduğunu bir kez daha ispatladı. 

Yorumlar

  1. Ne diyebilirim ki dün gece içinde bulunduğum psikoloji için tamir edici, romantik , eğlenceli , tamamiyle müzik keyfinin hat seviyede yaşatan ve annemle keyifle dinlediğimiz tadını damağımızda bırakan bir konserdi.teşekkürler..tek sorun salonda balkon kanat kısımlarından düzensiz koltuk dizaynı nedeniyle sahney, görmek için zorlanmamızdı ama değdi beeeeeee:)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar