3 İzmirli Solistten Büyük Opera Düetleri

3 İzmirli, Derya Kırcalı Gürlük (soprano), Evrim Keskin (mezzo soprano),Tuğçe Özaytekin (piyano); Mozart'tan, Rossini'ye, Offenbach'tan, Mendelssohn'a kadar çeşitlendirdikleri meşhur opera düetlerini Şubat ayının ilk gününde İzmir Sanat'ta İzmirlilerle paylaşacaklar. Bu özel konserin biletleri 7,5 TL, öğrencilere 4 TL...

Solistler
Derya KIRCALI GÜRLÜK (soprano), 
Evrim KESKİN (mezzo soprano),
Tuğçe ÖZAYTEKİN (piyano)

Program
MOZART  - COSİ  FAN TUTTE OPERASI’NDAN -FİORDİLİGİ & DORABELLA DÜET
OFFENBACH  - HOFFMAN'IN MASALLARI OPERASI’NDAN GİULİETTA & NİCKLAUSE DÜET
MENDELSSOHN - HERBSLİED DÜET
PUCCİNİ-  M.BUTTERFLY OPERASI’NDAN M.BUTTERFLY & SUZUKİ ÇİÇEK DÜETİ
DELİBES - LAKME  THE FLOWERS DÜET
PUCCİNİ - NORMA OPERASI’NDAN NORMA & ADALGİSA  DÜET
ROSSİNİ  - VOGA TONİO  DÜET 
ROSSİNİ - KEDİ  DÜETİ

Derya Kırcalı

Soprano Derya Kırcalı, 1976 yılında İzmir'de doğdu. Ses eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda şan pedagogu Sabahat Tekebaş'ın öğrencisi olarak başladı. 1998 yılında İtalya'daki Venedik Benedetto Marcello Üniversitesi'ne, öğrenci değişimi kapsamında seçildi ve gönderildi. 

2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu ve aynı yıl İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı olarak çalışmaya başladı. 2007'de Amerika'daki Minnesota Duluth Üniversitesi Festivali'nde 'Lucia di Lammermoor' ve 'Carmen' operalarında görev aldı. Sanatçı bugüne kadar 'Sevil Berberi' ve 'LaTraviata'da küçük rollerde, 'Il Turco in Italia' (Fiorilla), 'Il Matrimonio Segreto' (Carolina), 'Saraydan Kız Kaçırma' (Konstanze), ' Romeo Juliet' (Juliet), 'Ariadne Auf Naxos' (Najade), 'Cosi Fan Tutte' (Fiordiligi) başrollerini seslendirmiştir.


Evrim Keskin

Mezzo soprano Evrim Keskin, 1974 yılında İzmir'de doğdu. Ses eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Tanju Nebol'un öğrencisi olarak başladı. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 2005 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı olarak çalışmaya başladı. Sanatçı bugüne kadar 'Il Matrimonio Segreto' (Fidalma), Imeneo (Trinto), 'Ariadne Auf Naxos' (Dryade), 'Cosi Fan Tutte' (Dorabella) 'Aşk-ı Memnu' (Madame Courton), 'Dudaktan Kalbe' (Mahmure) operalarının başrollerini seslendirmiştir.


Tuğçe Özaytekin

1979’da izmir’de  doğan  sanatçı,1992 yılında Ankara devlet konservatuvarına girerek Prof.Semra KARTAL’ın öğrencisi oldu.Bir yıl sonra İzmir’e gelerek,çalışmalarına Seçil AKDİL ile devam etti. Daha sonra lisans eğitimi için Prof.Aykut YAFE’nin öğrencisi olarak mezun oldu. Sanatçı  İzmir’de ocak 1995’de Prof.Zöhrap ADIGÜZELZADE ile, Viyana’da ocak ve haziran 1997’de Prof.Heinz MEDJIMOREC ile,İzmir’de 2001 ve 2002 yıllarında Amerikalı piyanist Martin BERKOFSKY ile ve son olarak, A.B.D.de 2002 yazında “The Cristofori Fondation”bünyesinde yine Martin BERKOFSKY’nin düzenlediği “Master Class Summer 2002” ye  tam  burslu  olarak  davet  edildi ve aktif olarak  katıldı.

Aynı yıl  D.E.Ü. Konservatuvar Orkestrası eşliğinde F.Lizst’in 1. piyano konçertosunu seslendirdi. Sanatçı bugüne  kadar  verdiği  sayısız solo ve  oda müziği  konserlerinin  yanı sıra  D.E.Ü konservatuvarında  bir dönem piyano ve korrepetisyon öğretmenliği de yapmıştır.Sanatçı halen ”İzmir Devlet Opera ve Balesi”ndeki asli görevi olan “şan korrepetitörlüğü” sürdürmektedir.

Yorumlar

Popüler Yayınlar