Ana içeriğe atla

Müzikli Danslı Çocuk Tiyatrosu

İzmir Sanat'ta "Küçük Altın Balık" isimli Müzikli Danslı Çocuk Tiyatrosu sahneleniyor. Biz duyurana kadar ilk oyun sergilendi ancak 8 Aralık, 17 Aralık, 22 ve 24 Aralık'ta tekrar sahnelenecek.

Çocuklarınıza yeni yıl girmeden bir tiyatro deneyimi yaşatmak isterseniz İzmir Sanat'a.

Veliler 4, Öğrenciler 2 TL'ye bilet alabilirler...Oyuncular: Julide Derya, Batuhan Köksal, İlker Şahin, Zehra Özer, Ece Ertan, Serdar Yüzer, Olgu Kacakülah, Efecan Baştürk, Yelda Arıtaş

Liberetto: Nazım Hikmet
Yazan: Ahmet Akdeniz
Yöneten: Alper Akdeniz
Müzik: Engin Bayrak
Dekor Kostüm: Erdem Acan
Dramaturg: Yunus Emre Gümüş
Reji Asistanı: Sıla Topçam
Teknik Ekip: Erdem Şenses - Soner Akçay

Gişe
AASSM: 0232 293 38 31
İzmir Sanat - Kültürpark 0232 293 40 49
http://izmir.bel.tr/Kultursanat/Etkinlikler

İrtibat İçin
0232 293 40 41 / 42 İZMİR SANAT08 ARALIK 201114:00 17 ARALIK 201115:30 22 ARALIK 201114:00 24 ARALIK 201115:00

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...