Ana içeriğe atla

Meriç Dönük Quartet


19. yüzyıldan günümüze kadar uzanan geniş bir zaman dilimini kapsayan ve pek çok türü bünyesinde barındıran müzikler arp sanatçısı Meriç Dönük, Siney Yılmaz (saksofon), Volkan Topakoğlu (kontrbas) ile Berke Özgümüş'den (davul) oluşan dörtlü tarafından yeniden yorumlanıyor; biçim değiştiriyor.

Meriç Dönük Quartet 29 Kasım Salı akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde...Solistler 
Meriç Dönük: Arp
Siney Yılmaz: Saksafon
Volkan Topakoğlu: Kontrbas
Berke Özgümüş: Davul

Gişe 
AASSM 0232 293 3831 
İzmir Sanat / Kültürpark 0232 293 4049 
http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat
http://aassm.org.tr/ 

Bilet Fiyatları 
Tam: 5.00 TL
Öğrenci: 3.00 TL

İrtibat için AASSM Halkla İlişkiler: 0232 293 38 17 / 19 / 20

Meriç Dönük Quartet

19. yüzyıldan günümüze kadar uzanan geniş bir zaman dilimini kapsayan ve pek çok türü bünyesinde barındıran müzikler arp sanatçısı Meriç Dönük, Siney Yılmaz (saksofon), Volkan Topakoğlu (kontrbas) ile Berke Özgümüş'den (davul) oluşan dörtlü tarafından yeniden yorumlanıyor; biçim değiştiriyor. Programında Fransız empresyonizminden geleneksel Türk ezgilerine, caz standartlarından tarihsel süreç içerisinde Anadolu topraklarında yaşamış olan farklı kültürlere ait müziklere yer veren topluluk; bu örnekleri caz sound'u ve doğaçlama yaklaşımlarıyla dinleyiciye sunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...