Genco Erkal Filmleri

Oğlunun kendi gibi yoksul ve cahil olmasını istemeyen, onun okuyup meslek sahibi olmasını dileyen Hüseyin, karısını köyde bırakarak oğluyla birlikte İstanbul'un yolunu tutar...Oğlunu ne pahasına olursa olsun okutmaya karar veren Hüseyin, İstanbul'da işportacılık yapmaya başlar. Fakat İstanbul'da geçinebilmek hiç de kolay değildir. Olumsuz koşullar Hüseyin'i hem maddi hem de manevi yönden çok yaralayacaktır.


Ali Özgentürk'ün İtalya, İspanya, Brezilya ve Çin dâhil olmak üzere birçok ödül alan filmi, köyden kente idealleri uğruna gelen ve kentte yaşama mücadelesi veren bir baba-oğulun trajedisini etkileyici bir biçimde anlatıyor.


İzmir Sanat, Genco Erkal filmlerini İzmirlilerle buluşturuyor. İlk olarak 15 Kasım Salı günü 20:00 "At" filmi ile başlayacak etkinlikler ertesi gün 18:30 ve 20:30'da "Bir Ticaret Masalı" filmi ile devam edecek.  Etkinlikler ücretsiz.


İzmir Sanat ayrıca 19 Kasım 2011 Cumartesi günü İzmir Sanat'ta sanatçı ile İzmirlileri bir söyleşide buluşturacak. Bu etkinlikte ücretsiz olacak. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar