Bilkent Su Trio

Bilkentli grup İzmirli müzikseverlerle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde buluşuyor. 


Konser 17 Kasım Perşembe günü 20:00'de... Solistler
Elif Önal: Piyano
Irina Nikotina: Keman
Yiğit Ülgen: Viyolonsel
 
Program
W.A.Mozart - KV. 502 Si Bemol Majör Trio
     Allegro
     Larghetto
     Allegretto
 J. Haydn - No. 25 Sol Majör Trio
   Andante
   Poco Adagio
   Finale: Rondo, in the "Gipsies" Style
ARA
R. Schumann - Op. 110 Sol Minör Trio
   Bewegt, Doch nicht zu rasch
   Ziemlich Langsam
   Rasch
   Kraftig, Mit Humor

Bilkent Su Trio

1978’de doğan Elif Önal, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı (İÜDK) Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinden Prof. Tuvana Alton’ın öğrencisi olarak mezun oldu ve Sanatta Yeterlilik çalışmalarını Bilkent Üniversitesi’nde Namık Sultanov ve Gülnara Azizova’yla sürdürdü. Türkiye’de çeşitli müzisyenlerle ve ve Salzburg Mozarteum’da C. Lieske ile master sınıf çalışmaları yapan Önal, ANAÇEV Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Eseri Yorumcusu Ödülü”nü aldı. Sanatçı, halen Bilkent Müzik Fakültesi’nde öğretim görevlisidir. 

1976’da doğan Eylem Önder, lisans eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı’nda Prof. Nuri Çeken ve Prof. Cengiz Özkök’le çalışarak tamamladı. 1996’da Schleswig-Holstein Müzik Festivali Orkestrası’na davet edildi, aynı yıl U. Koneffke’nin oda müziği çalışmalarına da katılan Önder, 1997’de Viktor Pikaizen ile yüksek lisans çalışmalarına başladı. 2002’den beri Bilkent Üniversitesi’nde Prof. Server Ganiev ile doktora eğitimini sürdürmekte olan sanatçı, Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası’nda da görev yapmaktadır. 

1972’de doğan Yiğit Ülgen, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda ve ardından 1989’da girdiği Bilkent Üniversitesi’nde Prof. Doğan Çangal’la viyolonsel çalıştı. Aynı okulda Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik programlarını tamamlayan Ülgen, ayrıca Alexander Rudin’in kurslarına veBilkent Uluslararası Gençlik Yaz Okulu’na aktif olarak katıldı. Halen, çalışmalarını 1993’te girdiği Bilkent Senfoni Orkestrası’nda viyolonsel sanatçısı olarak sürdürmekte ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde oda müziği dersleri vermektedir.

Gişe 
AASSM 0232 293 3831 
İzmir Sanat / Kültürpark 0232 – 293 – 4049 
http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat
http://aassm.org.tr/ 
 
Bilet Fiyatları 
Tam: 5.00 TL
Öğrenci: 3.00 TL
İrtibat için AASSM Halkla İlişkiler:
0232 293 38 17 / 19 / 20

Yorumlar

Popüler Yayınlar