FKM'de Sophie Marceau Günleri

1980 yılında tüm Fransa, Claude Pinoteau’nun “La Boum” filmiyle 13 yaşında ergen bir genç kız keşfetti. Otuz yıl sonra, kırkın üzerinde filmin sonrasında, Sophie Marceau halen tüm nesiller için mükemmel, özgür ve becerikli fransız kadınını temsil ediyor...
(Police) gibi kitap uyarlamaları,(Fort Saganne) tarihi filmlerin yanısıra, uluslararası projelerde de oynamıştır(Brave Heart). Fakat, Sine-kulüp Sophie Marceau’nun komedyen kimliğini ön plana koymak istiyor.2. filmi olan “La disparue de Deauville” ile S.K. Sizleri, aktrisin yönetmenlik yeteneğini keşfetmeye çağırıyor.

"KOCAMIN ARKADAŞI"
Cumartesi 15 ekim'de, Saat 14.00
Dil: Fransızca, Altyazı: Türkçe
Komedi
(2003) Yön. :Diane Kurys
Konu:
Marie-Dominique ve Bertrand’ın arasında aşk kalmamıştır. Bir gün, Onu tutkulu bir aşkın fırtınasına bırakan yazar Antoine ile tanışır. Dominique kocasını terketmeye karar verir ama kocası onu kaybetmemek için herşeyi yapmaya hazırdır.

Kasım’da

AŞKA FIRSAT VER!
Cumartesi 12 kasım'da, Saat 14.00
 Dil: Fransızca, Altyazı: Türkçe
Komedi
(2010) Yön: Yann Samuell
Oy. : S.Marceau, M. Duchaussoy
Konu:
“ Sevgili kendim, bugün 7 yaşına bastım ve bu mektubu sana  olgunluk çağına girdiğinde verdiğin sözleri hatırlamana yardımcı olmak ve benim ne olmak istediğimi sana hatırlatmak için yazıyorum...”
 Başarılı işkadını Margaret’in 40 yaşına bastığı gün aldığı mektup böyle başlar..

 "HOTEL RİVİERA "
Cumartesi 26 kasım'da, Saat 14.00  
Dil: Fransızca, Altyazı: Türkçe
Polisiye, fantastik

(2007) Yön.: Sophie Marceau
Oy.: C. Lambert, S. Marceau, N. Briançon
Konu:
Ünlü ve çekici  aktris Victoria otuz yıl önce esrarengiz bir şekilde hayatını kaybetmiştir.Yalnız bir polis olan Jacques’ın hayatında garip bir şekilde tekrar ortaya çıkar. Kayıp olayının anketini sürdüren Jacques, kendisini Normandiya’da lüks bir otelin ortasında bulur.
 

Yorumlar

Popüler Yayınlar