Porselen RapsodisiNecla Çullu 1997 yılında el dekoru porselen sanatçısı olma yolundaki ilk adımını attı.


Kendine özgü çizgi ve tasarımları ile donattığı ilk kişisel sergisini 2000 yılında açtı ve porselen dersleri vermeye başladı. 2000 yılında El Art Sanat Merkezinde çalışmalarını çeşitlendirdi. El Dekoru Porselen Sanatının yoğun bir şekilde yaşatıldığı Elma Sanat Merkezi’nde periyodik olarak düzenlenen seminerlere katılarak porselenlerine renk kattı. Amerikan El Dekoru Porselen konusunda da uzmanlaşan sanatçı Fransız ve Amerikan tekniklerini ağırlıklı olarak kullanarak porselenlerini dile getirmektedir.

Sanatçı, Almanya’da porselen sanatçısı olan Susanne Reisser’den Porselen Boyama’nın Modern Teknikleri konusunda eğitim alarak tekniğini daha da ileti bir düzeye taşımıştır.

Sanat Danışmanı Binzet Varol’un değerli deneyimlerinden de yararlanan El Dekoru Porselen Sanatçısı ve Eğitmeni Necla Çullu dünya’nın ortak dili sanat aracılığıyla üyesi olduğu Dünya Porselen Sanatçıları ve Eğitmenleri Derneği’nde aktif olarak fikir paylaşımında bulunmaktadır. Sanatçı, uluslararası dernekleri, yeni yayınları ve dünyaca ünlü sanatçıların çalışmalarını takip etmekte, yeni teknikler uygulamaktadır.

Sanatçının eserleri Türkiye’de Prestige Christoffel, Luxiva ve Kafta tarafından sanat severlerle paylaşılmaktadır. Sanatçı çalışmalarına Ankara’da devam etmekte; eserlerini www.cullu.com adresinde sergilemektedir.

Açılış: 22 Eylül 2011 Perşembe 18:30′ da
Tarih: 22 Eylül- 04 Ekim 2011
Yer: Kedi Kültür Sanat Merkezi
Atatürk Cad. 386/A ,Alsancak,İzmir

Kaynak: İzmir'de Sanat

Yorumlar

Popüler Yayınlar