Oteller Sokağı

Konak Belediye öncülüğünde düzenlenen "Basmane Oteller Sokağı" fotoğraf sergisi 21 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında Basmane Semt Merkezi'nde...  


Yıllarca asıl değeri arka planda kalmış, ayrım yapmaksızın her insana kucak açan bir bölge olma özelliğini ise hiç yitirmemiş bir zaman tüneli olan Basmane Oteller Sokağı, farklı bir fotoğraf sergisiyle dünyaya açılıyor. İçinde yoğun bir yaşanmışlık barındıran Oteller Sokağı’nın görünmeyen yüzü Konak Belediyesi’nin düzenlediği sergiyle ortaya çıkıyor. Yetmiş üç yıllık ömrüne çektiği fotoğraflarla bir ömür daha sığdırmayı başarmış ve halen bu işi büyük bir zevkle sürdüren Yusuf Tuvi ile baba mesleğini yaşam felsefesiyle birleştirerek fotoğraf sanatına öyküler katan Birol Üzmez’in kareleri Basmane Semt Merkezi’nin tarihi havasını süslüyor.

Binlerce yıl öncesine dayanan bir yerleşim merkezi olan Basmane’ye yeni bir pencereden bakmak isteyenler Konak Belediyesi’nin düzenlediği “Yusuf Tuvi-Birol Üzmez Basmane Oteller Sokağı” fotoğraf sergisinde buluşacak. Usta fotoğrafçıların Oteller Sokağı’nın tarihi dokusunu, kültür zenginliğini yansıtan çalışmaları 21 Eylül–7 Ekim tarihleri arasında Konak Belediyesi Basmane Semt Merkezi’nde sergilenecek. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar