Münasebetsiz Bostanlı'da

Önemli bir iş için bir otele yerleştiğinizi düşünün ve bir bakıyorsunuz ki yan odadaki müşteri intihara kalkışıyor... Ne yaparsınız? Kuşkusuz tüm işinizi, gücünüzü bırakıp, yan odadaki müşteriye yardım elini uzatırsınız! Peki ya o kişi sizin hayatınızı bir anda karartıverirse?

Merak ediyorsanız 6 Temmuz'da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda cevabını bulabilirsiniz...

Donkişot Tiyatro'dan eğlenceli mi eğlenceli, ünlülerle dolu oyuncu kadrosu ile izlemeye doyamayacağınız eşsiz bir komedi örneği! Televizyon ve tiyatrolardan tanıdığımız Zafer Algöz, Melih Ekener, Hidayet Erdinç, Seda Akman, Kerem Fırtına, Erkan Pekbay gibi isimlerin paylaştığı bu oyunu izlerken gülmekten kendinizi alamayacaksınız.

Münasebetsiz, ünlü yönetmen, yazar ve senarist Francis (Paul) Veber tarafında yazılmış, 2 perdelik bir komedi oyunudur. Usta yönetmen Çetin AKCAN'ın yönetiminde sahnelenen oyun Fars türünde yorumlanıp, tipik bir Fars Komedi'si olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun, Devlet Tiyatrosu sanatçısı İsmail Dümbüllü ödüllü oyuncu Zafer ALGÖZ, Münasebetsiz oyunuyla tiyatroya “merhaba” diyecek olan Seda AKMAN, sinema ve tiyatro izleyicisinin yakında tanıdığı Melih EKENER, Kurtlar Vadisi dizisinde yarattığı Şevko karakteri ile tanıdığımız Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve ünlü yönetmen Hidayet ERDİNÇ, yine Kurtlar Vadisinin sevilen oyuncusu Kerem FIRTINA ve genç oyuncu Erkan PEKBAY ile perde açıyor. Yönetmen Çetin AKCAN oyunu bir soru cümlesi ile şöyle anlatıyor; "Önemli bir iş için bir otele yerleşseniz ve de yan odadaki müşteri intihar girişiminde bulunsa, kendi işinizi bir an önce bitirip otelden ayrılmak zorunda olduğunuz için yardım elinizi uzatsanız, sonunda da hayatını kurtardığınız kişi sizin hayatınızı karartsa ne yapardınız? Donkişot Tiyatro, komedinin de ciddi bir sanat olduğunu, Fars türünün ise en ciddi şekilde oynanması gerektiğine inanan kişileri bir araya getirerek, izleyiciye saygısını bir kez daha gösteriyor."

◦Yöneten: Çetin Akcan

◦Yazan: Francis Veber
◦Türkçesi: Can Kapyalı
◦Dekor: Nilgün Gürkan
◦Kostüm: Tarkan Güneş
◦Işık: Yüksel Aymaz
◦Oynayanlar: Zafer Algöz, Melih Ekener, Hidayet Erdinç, Seda Akman, Kerem Fırtına, Erkan Pekbay
 

Yorumlar

  1. Sayın Cordelius Don Maximento el Yengen; "Münasebetsiz Bostanlı'da" yazarsanız Münasebetsiz Bostanlı imiş gibi bir anlam çıkar. Bkz, sıfat tamlamaları. (Bence) "Münasebetsiz, Bostanlı'da" yazılması daha doğru olur gibi geliyor. Böylece, eksiltme yolu ile münasebetsiz isimli bir kişi ya da şeyin Bostanlı'da olduğunu anlamış oluruz. Bu da başlıkta amaçladığınız ironiyi yakalamanızı sağlar. İzleyicinizim efenim.Saygılar..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar