Ege Rüzgarı

Buzukinin markası, başarılı müzik adamı Orhan Osman, Yunanistan'ın parlayan yıldızı Areti Ketime ile 8 Temmuz Cuma akşamı Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verecek...

Bu yazın en sıcak konseri olacak bu buluşma ile Türk-Yunan müzikleri Çeşme Açıkhava sahnesini dolduracak. 

Areti Ketime, Yunan geleneksel müziğini geniş bir yelpazede gerçekleştiren santur sanatçısıdır. Pontus kökenli bir ailede büyüyen Ketime, çevresinin etkisiyle 6 yaşından itibaren geleneksel Yunan müziği ile ilgilenmeye başladı. 1999 yılında müzik dünyasının içine giren genç sanatçı, Osyme Festivali'ne katıldı. 2002 yılında müzisyen George Dalaras ile tanıştı ve birçok konserde onunla birlikte sahne aldı.

2003 yılında Glykeria, Dalaras ve Estudiantina Yeni İonia ile birlikte Asia Minor'e adanmış bir festivale katıldı. Ketime ayrıca Atina 2004 Yaz Olimpiyatları'nın açılışında yer aldı.
Ketime 2005 yılında profesyonel oldu ve kendi grubu ile sahne almaya başladı. Yunan geleneksel müziği ile pek çok konserde yer aldı.

Orhan Osman, buzukinin Türkiye markası, başarılı bir müzik adamıdır. Yayımlanan 6 albümü ile dinleyicileriyle buluşan Orhan Osman, bugüne kadar yaptığı TV prgramları ile de beğeniyle takip edilmiştir. TV 8 ekranlarında “Keyfekeder”, TRT Müzik ekranlarında “Seyyare” ve “Nefes”, TRT1 ekranında da “Dünyanın Türküsü” programlarıyla müzik severlerle buluştu.

Orhan Osman, yönettiği alternatif orkestraları ile dinletiden eğlenceye, farklı konseptlerle müziğini sergileyen bir isim. Nam-ı diğer Buzuki Orhan, enstrümanındaki hakimiyeti, aranjör/yönetmen yönü ile müzik piyasasında önemli bir yere sahip.

Bilet Fiyatları

1. Kategori - 89.00 TL
2. Kategori - 67.00 TL
3. Kategori - 45.00 TL
4. Kategori - 28.50 TL

Kaynak: İzmir.com.tr

Yorumlar

Popüler Yayınlar