Just Pray

"Bu performansta siz de varsınız, biz de. Vatikan'ı ziyaret ederken birden dudaklarımız duaya başladı; öpüştük, bir görevli bize alçak bir sesle "Just pray" (Sadece dua edin) dedi. Biz de dua etmenin birçok farklı yolu olduğunun farkına vardık. Bu performansımızı bu duygudan ilham alarak oluşturduk.

Gösteri bedenin sesle bütünleşmesi, bedenin beden olması, kişinin de kendisi olması yolunda bir araştırma.

Gelen seyirciyle birebir ilişki icinde olan, müzisyenin de dansçıların da kendi enerjilerini seyirciyle interaktif olarak yaşama anı. "

Atmasyon Dans Kumpanyası 13 Mayıs Cuma akşamı Fransız Kültür Merkezi'nde...

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı Modern Dans Dalı'ndan ve Fransa'da Angers Ulusal Çağdaş Dans Merkezi'nden (CNDC) mezun olan Dilek Dervişoğlu Champs Fransız dansçı Steven Champs ile birlikte 2005 yılında Atmasyon Dans Kumpanyası'nı kurdu. Bilgi Universitesi Performans bölümü öğretim görevlisidir. Steven Champs, Rennes Üniversitesi'ndeki gösteri sanatları eğitiminin ardından Angers Ulusal Çağdaş Dans Merkezi`nde dans eğitimini sürdürdü.


Beliz Demircioğlu New York Üniversitesi Dans bölümü mezunu olup Bilgi Universitesi Performans bölümü öğretim görevlisidir.

Sarp Maden Türkiye'nin en onemli jaz gitaristlerinden biridir.
 
Koreografi ve konsept: Dilek Champs
Video : Steven Champs
Gitar : Sarp Maden
Dansçılar : Beliz Demircioglu, Steven Champs, Dilek Champs

Yorumlar

Popüler Yayınlar