Cafe Tango Gösterisi

Vals, milango, tango, candombe gibi birçok tür ve renk içinde canlanan hayali kafede dans da yer alıyor.

Bu etkinlik 30 Nisan Cumartesi akşamı 20:00'de AASSM'de...


Cafe Tango, Arp Sanatı Derneğinin Arp ile Her Telden projesi kapsamında 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansının katkılarıyla hazırlanmış olup prömiyeri 25 Aralık 2010 tarihinde İş Sanatta gerçekleştirilen orijinal bir tango gösterisi ve projesidir. Projenin konsepti arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu tarafından geliştirilmiştir.

Şirin Pancaroğlu klasik müziğin yanı sıra dünya müziklerine olan tutkusunu bugüne kadar çeşitli işbirlikleriyle sahneye taşıdı. Cafe Tango son onbeş yıllık bir birikimin, bir rüyanın ürünü... Bugüne kadar konserlerinde pek de bilinmeyen tangolara zaman zaman yer veren sanatçı Cafe Tango’da, tangoyu Arjantin ve Türkiye kollarıyla kucaklıyor. Eskiden yeniye uzanan zengin bir yelpazede sözlü, enstrümantal ve danslı tangolar ile aile geçmişi; sanatçının 1. Dünya Savaşı yıllarında Develi’den (Kayseri) kalkıp Buenos Aires’e giderek orada birkaç yıl yaşayan büyükbabasının hikayesinde yankılanıyor.

Valslerden milongolara, tangolardan candombe gibi türlerin çok renkliliği içinde canlanan hayali kafe Cafe Tango’da Şirin Pancaroğlu, farklı kulvarlarda müzik yaptığı müzisyenleri de buluşturuyor. İstanbul’da yaşayan Arjantinli efsane gitarist Ricardo Moyano ve bandoneon üstadı Carlos Gustavo Battistessa, flütist Elif Yurdakul ve viyolacı Evrim Baştaş, arpist Meriç Dönük ve diğer yandan Türkçe tangolarda ses sanatçısı Dilek Türkan, basta Arda Agoşyan ve danslarda Melin – Selim çifti minimal teatral öğeler içeren bu çok hareketli dinletide yerlerini alıyorlar. Salgan, Piazzolla, Troilo, Discepolo, Aieta, Bardi ve Gardel’in yanı sıra unutulmaz Türk tangoları yepyeni düzenlemelerle karşımıza çıkarken doğaçlamalarla içiçe geçiyor.

Solistler:
Şirin Pancaroğlu Arp
Dilek Türkan Vokal
Ricardo Moyano Gitar
Carlos Gustavo Battistessa Bandoneon
Elif Yurdakul Flüt
Evrim Baştaş Viyola
Meriç Dönük Arp
Arda Agoşyan Kontrbas
Dansçılar: Melin & Selim

Biletler: Tam 10, Öğrenci 5TL


Yorumlar

Popüler Yayınlar