Ana içeriğe atla

Kadın Ressamlar

Çetin Emeç Sanat Galerisi çeşitli kadın ressamların eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. 5-25 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz...

Ayten Güreşçi, Aysın Akay, Ayşen Yılmaz, Betül Yazıcı, Çiçek Bozkuş, Damla Gül Derin, Dilek Topaç, Emine Halıçınarlı, Ejmel Aslan, Faden Kutsi, Faize Bostan, Filiz Pelit,  Firdevs Sezen Keskin, Gülçin Günaydın, Gülnaz Ertan, Hatice Gözlü, Hülya Ersezgin, Hülya Yalçın, Lale Temelkuran, Leman Kömürcü, Meltem Ağzıtemiz, Naile Cimit, Nevin Önen Altınel, Nilgün Altından, Nilgün Kılıçaslan, Nilgün Köseoğlu, Perihan Duran, Reyhan Abacıoğlu, Seba Uğurtan, Selma Destanoğlu, Şahika Gönül, Yıldız Şima, Zümrüt Özmen'in eserleri 25 Mart tarihine kadar görülebilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...