Trio Resim Heykel Sergisi

Trio; insan, doğa, kent resim ve heykel sergisi 04-18 Şubat tarihleri arasında Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde...

Duygu Yazar

12 Haziran 1970 Silifke doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olmuştur. 1993 yılından bu yana bir kamu kuruluşunda diyetisyen olarak görev yapmakta.

Ankara Ressamlar Derneği ve Lütfi Günay Atölyesinde resim çalışmalarına başlamış. İzmir’de resim öğretmeni Zuhal Gözüm’den temel sanat eğitimi alan Yazar, 2007 yılından bu yana ressam Hülya Yalçın Atölyesinde resim çalışmalarına sürdürmekte.

Eserlerinde, doğanın kentleşme ve teknoloji karşısında yok edilişine karşı çıkarak, insan özgürlüğünün ancak doğa ile birlikte mümkün olabileceği düşüncesinden yola çıkıp, lekeyi esas alarak, soyutladığı figürlerini dokularla besleyip zenginleştiren resim tarzını benimsemiştir. Tuval üzerine akrilikle soyut figüratif çalışmalarının yanı sıra lavileri de bulunmaktadır. Yazar, 2007 yılından bu yana çeşitli sergilere katılmıştır.
 
Fulden Ütügen Kara
 
1982 yılında İzmir'de doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Heykel Ana Sanat Dalını bitirdi. Çalışmalarının konularını derin ifadeler ve içten yüzler oluşturuyor. '' Ateşle sınanan heykellerini '' ayaklarını toprağa basıp yaşamın,ilişkilerin özünden beslenerek oluşturuyor. Hikayesini,ruhuyla duyumsayıp kütlesel formlarda eriterek gerçekleştiriyor.Zaman zaman form,zaman zaman kavram ön plana çıksa da tüm çalışmalarında bu ikilinin birlikteliği yaşam buluyor. Aslında her formda yeniden sınanıyor,ruhu da yaşamı gibi...

Kara, 2007 yılından bu yana çeşitli sergiler açmıştır.

Çetin Emeç Sanat Galerisi Konak Hisarönü-Fevzipaşa Bulvarı arasında yer almaktadır. Ekte haritasını görebileceksiniz.

Yorumlar

Popüler Yayınlar