Otuzdört Otuzbeş


İstanbul ve İzmir’de uzun yıllardır sanat etkinliklerini sürdüren, altı farklı kimliği bir araya getiren “Otuzdört, Otuzbeş” resim ve özgün baskı sergisi, grup sergisi anlayışını sanatsal paylaşımı çoğaltma ve geliştirme mantığı içinde değerlendiriyor...

Grup sergisi tanımlamasıyla, tematik veya üslupsal benzerliklerin bir araya getirilmesi değil, içinde farklılıklar barındıran bir estetik bütünlük algısının sunumu hedefleniyor. İki büyük kent arasındaki farklı devinimlerden beslenen; sosyal, kültürel ve duygusal bir iletişim amaçlanıyor.
Bu buluşma, kolektif zeminlerin katılımcı sanatçıların bireysel bünyesinin ötesinde, sergileme bütünlüğü içinde farklı anlam katmanlarına olanak tanımasına duyulan inançla gerçekleşiyor.
Özgün kimlikleriyle sanat ortamında kendi alanlarını oluşturmuş altı sanatçı, 17 Şubat – 4 Mart 2011 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Prof.Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde bir araya gelerek, ortaya çıkacak sinerjiyi ve sanatsal coşkularını İzmir’li sanatseverler ile paylaşıyor.
Açılış kokteyli, 17 Şubat 2011 Perşembe günü saat 17:30’da düzenlenecek sergi, hafta içi hergün saat 17:00’ye kadar gezilebilir.
Kaynak: İzmir'de Sanat 

Yorumlar

Popüler Yayınlar