Cam

Kadın ve erkek arasındaki ilişki hiç bu kadar karmaşık  ve esrarengiz olmamıştı…
Kadın, erkek için ne ifade ediyor! Peki ya erkek kadın için ne ifade eder? Hayatın sırrı kadınla erkek arasındaki sadakatte mi saklıdır? Yoksa hayatın kendisi sadakate karşı mıdır?...

Kadının sosyal konumuna dikkat çekerek kadına dair birçok şeyi sorgulatacak olan “Cam”adlı oyunda;  9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” seçilen Dolunay Soysert, “Nefes-Vatan Sağolsun” filminin yüzbaşısı, “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun “Dildo”su Mete Horozoğlu ile “Yaprak Dökümü” dizisindeki “Ferhunde” rolüyle tanınan Deniz Çakır’ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllü Selen Uçer rol alıyor.
Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun projesi olan Cam, alışılmadık kurgusuyla tiyatro severlere şaşırtıcı bir deneyim sunuyor. Kocasından boşanmak üzere olan bir resim öğretmeninin atölyesinde geçen oyun; “kadın”ın sosyal konumu, insan ilişkileri ve hayatın sürprizleri hakkında izleyiciyi derin sorgulamalara yönlendiriyor. “Cam”; aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki farklı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

Sabancı Kültür Sarayı'nda İzmirli tiyatroseverlerle buluşacak olan bu güzel oyun 28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde sahnelenecek. 

Biletler Karşıyaka ve Alsancak D&R, Karşıyaka Pan Kitapevi ve Sabancı Kültür Sarayı gişelerinde. 
www.biletken.com

Yorumlar

Popüler Yayınlar