Ceren Necipoğlu Anısına

AASSM, Brezilya’daki uçak kazasında yaşamını yitiren ünlü arp sanatçısı Ceren Necipoğlu anısına verilecek konsere evsahipliği yapıyor...
Program

Johann Sebastian BACH
Gaetano DONIZETTI
Can ATTİLA
Louis SPOHR
Camille Saint SEANS
Charles BOSCHA

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), 4 Ocak 2011 Salı günü Ceren Necipoğlu anısına arp ve keman resitali’ne evsahipliği yapacak. Saat 20.00’de Küçük Salon’da gerçekleştirilecek klasik müzik konserinin solistleri arpta Çağatay Akyol ile kemanda Cihat Aşkın olacak.

Uluslararası Dünya Arp Kongresi Birliği ve Arp Sanatı Derneği üyelikleri bulunan Ceren Necipoğlu, Rio de Janerio konserinden dönüşte, 1 Haziran 2009 tarihinde Brezilya açıklarında düşen uçakta yaşamını yitiren tek Türk yolcu olmuştu. 37 yaşındaki sanatçı, Anadolu Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak arp ve piyano dersleri vermekteydi.

Ceren Necipoğlu’nun anısına verilecek konserde sahne alacak olan arp sanatçısı Çağatay Akyol ve keman sanatçısı Cihat Aşkın, yurtiçi ve yurtdışında sürdürdükleri başarılı müzik kariyeri ile adlarından sıkça söz ettiriyor.

Arpın antik çağların sihrini çağrıştıran tınısı, kemanın coşkulu ve sıcakkanlı melodileri ile bütünleşerek dinleyicilere unutulmaz müzikal anlar yaşatacak konserin bilet fiyatları tam 5 TL, öğrenci 3 TL olarak belirlendi.

Konser biletleri, AASSM gişesinden satın alınabilir. Gişe için irtibat telefonları ise 293 38 31, 293 38 17-19 ve 20.

Yorumlar

Popüler Yayınlar