Deli Dümeni

Kurdukları gruba “Tiyatro Denge” adını veren 12 genç zabıta memuru, mesai saatlerinin dışında tiyatro sahnesinde bir araya gelerek sanatsal yeteneklerini ortaya koyuyor...Özkan Ataklı'nın yazdığı ve yönettiği tek perdelik komedi "Deli Dümeni" 15 Ekim'de İzmir'de...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan genç zabıta memurları, mesai saatlerinin dışında tiyatro sahnesinde bir araya gelerek sanatsal yeteneklerini ortaya koyuyor. Sokakta görevlerini büyük bir ciddiyet içinde yürüten zabıtalar, sahnede ise izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor. Kurdukları gruba “Tiyatro Denge” adını veren 12 genç zabıta memuru, mesai arkadaşları Özkan Ataklı’nın kaleme aldığı eseri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle sahneliyor.

Tiyatro Denge, güncel toplumsal olayların mizahi bir dille ele alındığı “Deli Dümeni” adlı oyunla izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun yönetmeni de olan Özkan Ataklı, günümüz insanının giderek yalnızlaşmasını anlatmaya çalıştıklarını dile getirdi. Ataklı, Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğimiz yıllarda Devlet Memurluğu Sınavı ile alınan genç zabıtaların, kuruma sosyal anlamda da hareket getirdiğini belirtti.

Zafer Güner, Ekrem Gülören, Ayşegül Işıkal, Semra Sancak, Nurbanu Şimşit, Gamze Bayram, Meral Kemik, Ebru Evin, Atilla Evren, Kuddusi Genç ve Serdar Akça’dan oluşan ekip, önümüzdeki dönem çok ses getireceklerine inandıkları “Seyyarname” adlı oyunu da sahnelemeyi düşünüyor.

15 Ekim 2010 Cuma 
20:30
İsmet İnönü Sanat Merkezi 
Ücretsiz

Yorumlar

Popüler Yayınlar