Sessizlik_Fırtına

İlki 2007 tarihinde İzmir Fransız Kültür Merkezi ve K2 Güncel Sanat Merkezi'nin kurumsal çerçevesinde yeralmış olan çağdaş sanat trienalinin ikincisi "PORT İZMİR 2" , 29.09.- 30.11.2010 tarihlerinde gerçekleştirilecektir...Sergi yapımcılığını Düsseldorf'ta çalışan Sanat Tarihçisi Dr. Necmi Sönmez'in üstlendiği etkinliğin teması “Sessizlik_Fırtına” olarak belirlenmiştir.

Öngörülen sergi etkinliği, güncel sanat ile toplum arasında etkin bir diyalog yaratarak, İzmir'de sanatın üretilmesi kadar tartışılması ve güncel hayata dönüştürülmesini de hedeflemektedir. Bu noktadan hareketle davet edilecek sanatçıların seçimi, sergileme alanlarının belirlenmesi ve yan etkinliklerin programlanması, ana hedefe uygun olarak sürdürülmektedir. Sanatçıların ve proje partnerlerinin seçimiyle birlikte projenin ulusal ve birleşik ortamdaki çizgisi belirlenme sürecindedir. Bu çerçevede İzmir'in eski çağlardan beri etkin bir Akdeniz liman kenti olması nedeniyle, ülkeler ve kıtalar arasındaki kültürel diyaloğa destek olan sosyal yapısı, planlanan etkinlikte yön gösterici olarak yorumlanmaktadır.


Sanatçılar

Jan Albers, Durmuş Akbulut, Ertuğ Balkan, Maja Bajevic, Gianni Caravaggio, Ergin Çavuşoğlu, Süleyman Duman, Mehmet Dere, Ersan Deveci, Mounir Fatmi, Anna Fasshauer, Murat Germen, Deniz Güzel, Ulrike Grossarth, Yu Hirai, Sema Kayaönü, Simin Keramati, Gereon Krebber, Markus Keibel, Mirjam Kuitenbrouwer, Mustafa Kunt ve Özlem Günyol, Deniz Kurtel, Annette Messager, mentalKLINIK (Yasemin Baydar, Birol Demir), Nur Muşkara, Füsun Onur, Wolfgang Plöger, Hamza Rüstem Fotoğraf Atölyesi Arşivi, Sefa Sağlam, Nejat Satı, Sabire Susuz, Duygu Süzen, Nezaket Tekin, Güneş Terkol, Fabien Verschaere


Kaynak: İzmir.net

Yorumlar

Popüler Yayınlar