İzmir'de Nerelerde Yemek Yenir? II


Şimdi bir restaurant hayal edin... 


Önemli günlerinizi kutlayacağınız, değerli misafirlerinizi ağırlayacağınız, ya da kendinizi özel hissedeceğiniz bir yer düşünmeye çalışın. 

Kaliteli olsun... Yemekleri güzel olsun... Sunumu havalı olsun

Ama bütün bunları isterken sonunda maaşınızı ipotek altına almayacağınız bir yer olsun. 

İşte tam böyle bir yer biliyoruz.


La Cigale... 

Tam hayal ettiğiniz gibi kaliteli, uygun fiyatlı, lezzetli, özel, sade, ambiyansı olan, elit,... 


İşte böyle bir restaurant La Cigale... 

Diyeceksiniz ki hem elit hem sadece hem ucuz hem ambiyansı var nasıl oluyor. 

Moris ve Jo Beyler yapınca oluyor işte...


Fransız Kültür Merkezi'nin bahçesinde kurulduğunda zeytin ağaçları altında serinlik veren bir yaz kafeteryası  tarzında bir yapısı vardı. Zeytin ağaçlarının gölgeleri yetmemeye başlayınca şemsiyelerle masa sandalye sayısını arttıran La Cigale yıllar içerisinde konseptini cafe/lounge'den kaliteli ama sade bir restauranta çevirdi...


İşletmecilerinden Moris Bey ve güzel müdiresi Ebru Hanım'ın karşılamalarından sonra "bu restaurant bana ait ben bu mekanın sahibiyim" havasına bürünüp rahatlıyorsunuz. Menü son derece lezzetli bir çok yemek ve tatlı ile sunuluyor sizlere. Rahat olabilirsiniz hiç birisi sizin ağız tadınızı bozacak türden değil.  

Ben gittiğimde Tavuk Shnithzel tercih ediyorum genellikle ancak diğer yemeklerini tatmadan bir şeyin müptelası olmamanızı tavsiye ederim. 

Öğle saatlerinde zeytin yağlı yemeklerden oluşan açık büfesi mükemmel... 

Akşam servisinde ise deniz mahsülleri ile kırmızı et türlerini tavsiye ederim. Ayrıca kırmızı et tercih edecekseniz şarap seçeneğiniz çok zengin olmasa da iyi şaraplar bulabileceğiniz türden. 

Kalkarken istediğiniz hesap hiç bir zaman sizi üzmez. Zaten sizi üzmemek, yoğun geçen iş yaşamınıza kısa bir es verip nefes almak için ellerinden gelen ne varsa yapıyorlar. Hem lezzet olarak hem hizmet olarak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar