Festivalde Genç Soluk

Yöneticiliğini ve onursal başkanlığını Vladimir Ashkenazy’nin yaptığı Türk - Yunan Gençlik Orkestrası 12 Temmuz 2010 Pazartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde çalacak.

Müziğin Polonyalı dehası Frederic Chopin, 200. doğum yılında Efes Odeon’da, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ve Arkas’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek özel bir resitalle anılacak...

 İki ülkenin seçkin genç müzisyenlerinden oluşan 102 kişilik Orkestrayı Şef Işın Metin yönetecek. Türk ve Yunan bestecilerin eserlerinin yanı sıra çağdaş bestecilerin yapıtlarını yorumlayan Türk - Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası kuruluşlarının üçüncü yılında İzmir’deki ilk konserini Uluslararası İzmir Festivali’nde verecek.

Müziğin Polonyalı dehası Frederic Chopin, 200. doğum yılında Efes Odeon’da, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ve Arkas’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek özel bir resitalle anılacak. 13 Temmuz 2010 Salı günü Chopin’in, adını taşıyan uluslararası piyano yarışması ödülü sahibi Polonyalı virtüöz Krzysztof Jabłoński, bestecinin ölümsüz eserlerini çok ilginç bir projeyle sunacak. Polonyalı tanınmış ressam Jerzy Duda-Gracz’ın Chopin’in eserlerinden ilham alarak yaptığı ve O’na adadığı resim koleksiyonu eşliğinde Krzysztof Jabłoński, notalarıyla dinleyenlerin yüreklerine dokunan Chopin’in en güzel eserlerini çalacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar