25. Yıla Yakışan Festival

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 24. Uluslar arası İzmir Festivali’ni 16 Haziran – 19 Temmuz 2010 tarihleri arasında düzenleyecek. 25. kuruluş yılını kutlayan İKSEV 24. Uluslararası İzmir Festivali’nin duyurusunu, benzersiz bir sanat şöleni ile yapacak. Daniel Binelli, Pillar Alvarez ve Claudio Hoffman’ın sahneye uyarladığı, son derece yenilikçi ve devrimci bir tango gösterisi, Arjantin Tango’nun başyapıtı Tango Metropolis, 23 Mayıs 2010 Pazar günü saat 21.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki gösterisiyle, İzmir’in en kapsamlı sanat etkinliği 24. Uluslararası İzmir Festivali’ni müjdeleyecek...

Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eczacıbaşı Holding ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın ana sponsorluğunda, Polonya Cumhuriyeti İstanbul başkonsolosluğu, İzmir İtalyan Konsolosluğu, İzmir Goethe Enstitüsü ve Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile düzenlenecek Festivalin programında ayrıca on iki etkinlik yer alacak. Türkiye’nin ilk “yavaş şehri” Seferihisar’ı da Festival mekânları arasına alan 24. Uluslararası İzmir Festivali, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Celsus Kütüphanesi, Çeşme Kalesi, Bergama Asklepion Tiyatrosu ve Efes Odeon’da yapılacak. 

24. Uluslararası İzmir Festivali, programında 150. Doğum yılında Mahler, 200. doğum yıllarında Chopin ve Schumann’a da yer verdi. İzmir’in yetiştirdiği efsane trompetçi Muaffak Falay, 80. doğum yılını, yıllarca birlikte çaldığı cazın efsane isimleri Charlie Parker ve Dizzy Gillespie’nin bestelerinden oluşan programıyla kutlayacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar