Jazzing Flamenco


17. İzmir Avrupa Caz Festivali unutulmayacak bir gösteriyle başladı. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirdiği gecede Antonio Najarro Dans Grubu, “Jazzing Flamenco” gösterisi ile harikalar yarattı.

Günümüzün önemli koreograf ve dansçılarından Antonio Najarro ve 18 kişilik dans grubu caz, blues, soul, flamenco müziklerini, İspanya’nın büyülü dansı flamenco ile yorumladı ve akıllardan kolay çıkmayacak gösterisiyle gönüllere taht kurdu. Biletleri günler öncesinden tükenen gecede Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni dolduran İzmirli sanatseverler, beğenilerini uzun süreli alkışlarla dile getirdi.

İKSEV’in İzmir İtalyan Konsolosluğu, İzmir Fransız Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü İzmir ve Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ile düzenlediği 17. İzmir Avrupa Caz Festivali, 8. Caz Afiş yarışması sergisi ve kokteyl ile başladı. Sergi açılışında İKSEV yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, yarışmanın birincisi ve Festival afişinin sahibi Sinan Kapçak’a ödül belgesini, eserleri sergilenme alan genç sanatçılara da katılım belgelerini verdi.

Yorumlar

Popüler Yayınlar