Basit Bir Ev Kazası

Evliliğinin içinde çırpınan her kadın gibi Songül de sevgi arayışı içinde. Kendince Nobel’e aday ( ! ) bir aşk romanı yazmaya kalkışması, aslında onun hayallerinin bir hayalete dönüşmemesi için çabalamasından başka bir şey değildir. Songül’ün bu komik hayatını kahkahalarla izlerken düşünmeden de edemiyoruz.


- Afife Tiyatro Ödülleri
- Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri
- Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri
(Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü)
  
9 Aralık'ta Tepekule Kongre Merkezi'nde...


Yazan -Yöneten: Murat İpek
Oynayan: Günay Karacaoğlu
Dekor ve Kostüm Tasarım: Barış Dinçel
Müzik: Çiğdem Erken
Yapım: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu“BASİT BİR EV KAZASI”

Eğer kocanız 15 yıldır kapıdan hep aynı şekilde giriyor, hep aynı yere çantasını bırakıp klozetin kapağını 15 yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa, hele birde evliliğinizi “Eh! Artık zamanıdır…“ diyerek yapmışsanız emin olun siz de ziyan ve zebil ( ! ) olmuş kadınlar kulubüne üyesiniz.

Aslında Songül, hepimiz kadar cesur aynı zamanda hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik.

Doğal olarak aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında yaşadığımız toplumun kendini aşma serüveninden de çok farklı değil.

Bu nedenle Songül hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında “Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya’dan Merzifon’a uzanan çileli dans hayatını düşündü.” Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki. “Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor“ demeyi de ihmal etmiyor.

Yer     : Tepekule Kongre Merkezi
Saat   : 20:30
Tarih : 9 Aralık 

Bilgi Tel: 421 16 52
Bilet Satış: Alsancak – Karşıyaka D&R, Karşıyaka Pan Kitabevi, Biletix

Gruplara indirimlidir.( 0 554 587 25 66)

Yorumlar

Popüler Yayınlar