Süt

Semih Kaplanoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı ve çekimleri İzmir, Tire, Bergama ve Soma'da yapılan, Süt filminin DVD'leri çıktı. Daha önce Yumurta filmi ile başlayan Bal - Süt - Yumurta üçlemesinin ikinci filmi olan Süt, katıldığı bir çok yarışmadan ödülle döndü.

Melih Selçuk ve Başak Köklükaya'nın başrollerini paylaştığı film, liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavını kazanamayan Yusuf'un büyük bir tutku ile yazdığı şiirler, adını sanını kimsenin duymadığı bazı edebiyat dergilerinde yayınlanmasını konu alıyor. Ama ne şiirin ne de ürettikleri değeri günden güne düşen sütün Yusuf'a ve annesi Zehra'ya bir katkısı vardır.

Yusuf, Zehra'nın kasabadaki istasyon şefi ile yaşadığı gizli ilişkiyi keşfedince ne yapacağını şaşırır. Gelecek kaygısı, yaşanan hızlı değişim ve gençlikten yetişkinliğe adım atmanın acılarıyla baş etmenin yolunu bulabilecek midir?

3. Granada Cines del Sur Film Festivali - En İyi Erkek Oyuncu, Uluslararası İstanbul Film Festivali - FIPRESCI, Uluslararası İstanbul Film Festivali - Radikal Halk Jürisi Ödülü sahibi olan bu filmin DVD versiyonları 3 dilde altyazı ile satışa sunuldu.


Yorumlar

Popüler Yayınlar