Civatadan Sanata

Manavkuyu'da 40 yılı aşkın süre civata üretimi yapan 10 bin metrekarelik fabrika, 2006 yılından beri artık sanata ve kültüre üretim yapıyor. Soyer ailesi tarafından fabrika alanı yeniden düzenlenerek Kültür Sanat Fabrikası adı altında İzmirlilere hizmet veriyor. Tiyatro okulu, bale okulu, yetişkin ve çocuk dans okulu, anaokulu, kış okulu, hafta sonu okulu, yaz okulu, spor okulu SKSF bünyesinde yürütülen eğitim öncesi ve eğitime yönelik çalışmalar arasında yer alıyor.  Güzel sanatlar liseleri ve fakültelerine, konservatuara hazırlık kursları, her yaş grubuna yönelik resim, müzik, spor, İngilizce kursları da SKSF’nin sunduğu olanaklardan bazıları.


Son olarak hizmete giren 160 kişilik tiyatro ve sinema salonunda film gösterimleri ve tiyatro eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunan SKSF sanatsal üretime, gerçek kültür ve sanata platform olmak, sanat ve kültürle iç içe yaşamı sunarak, ülkemizin kültür yapısına, sanatsal gelişimine olumlu katkılar sağlamak amacı gütmekte.


2009 - 2010 sezonunda açılan kurslar şöyle; İç Mimari ve Dekorasyon, Çizgi Film ve Animasyon, Fotografçılık, Yaratıcı Drama, Çocuk Korosu, Satranç, Oryantal, Bale, Su Balesi, Yüzme, Piyano, Gitar, Keman, Heykel, Latin Dans, Çocuk Dans, Güzel Sanatlara Hazırlık, Yüzme, Step, Aerobik ve Pilates

Yorumlar

Popüler Yayınlar